fbpx

To co dobrze umiem to
zmiana

Co ja wiem o zmianie?

Od webmastera do scrum mastera? Długa droga. W tym czasie również wiele zawirowań prywatnych. O zmianie możesz przeczytać w książkach, możesz też dowiedzieć się tego ode mnie, poznać narzędzia działające u mnie i u moich mentee.

Jestem w ciągłej zmianie, takiej samej, jakiej jest świat. Rodzina się powiększa, ja się zmieniam, zmienia się mój punkt skupienia, szukam lepszych alternatyw. Dostosowuję kompetencje do rynku, wykorzystuje możliwości, spalam się i rozpalam. Poznaję narzędzia, nowe rynki, możliwości.

Czy wiesz, że byłem królem minifigurek, albo sukienek Elsa na Allegro? Albo, że robiłem stronę na wybory PO, albo przez wiele lat obsługiwałem serwisy w Top100 ruchu w Polsce?

To wymaga dobrego podejścia do zmiany, wręcz zarządzanie nią.

Kim on jest aby się wypowiadać?

Co Mateusz wie o zmianie?

Introwertyk czy Ekstrawertyk?

Jako programista - introwertyk, na scenie ekstrawertyk? Czy można być takim "oszustem"? Dlaczego nie ustawi się on?

Programista na Scrum Mastera?

Dobrze płatny programista zostaje Scrum Master? Dla pieniędzy? Dobre żarty. Dlaczego więc zmienia?

Programista na scenie?

Jak w 2018 roku założył meetup Scrum Warsaw - pracował jako PROGRAMISTA? I tak zrobił 3 agilowy meetup w Polsce?

Sukcesy w zmianie

W ramach Akademii Scrum i Scrum Warsaw każdego roku pomagam wielu osobom zostać Scrum Masterem. Najbardziej wymagające stanowisko pracy, najbardziej mgliste, wymagające wielu kwartałów, jak nie lat przygotowań.

Postanowiłem, uwypuklić elementy z tego technicznego programu rozwojowego na bardziej ogólny. Tak, aby każdy mógł zabrać „do siebie” co najmniej kilka narzędzi. I nie chodzi tutaj o zrobienie z ciebie maszynki marketingowej, ale o cos zupełnie innego.

11-12 Września 2021

Warszawa, Centrum, 10-16:30

Add to Calendar

Nie chodzi o to, aby rzucać papierami. Zmiana pracodawcy „bo mi źle” to ostateczność, poddanie się otoczeniu, ogromne ryzyko zawodu i porażki. Chodzi o to, aby pracując i dając z siebie wszystko czerpać z tego przyjemność, dając firmie powody do podwyżki, awansu, jednocześnie być w gotowości na zmianę, której i tak nie dogonimy. A w ostateczności – mieć możliwość zmiany pracodawcy, jak nie możemy zmienić pracodawcy.

Mateusz Żeromski

Agile | Scrum | Develop | #agileToTheBone

Tak – to zdarzyło się naprawdę 😉

Moja
krótka
historia

Od programisty do scrum mastera.
Od pojedynczej specjalizacji, do uwalniacza potencjałów. Do budowniczego zespołu. Covid w niczym mi nie przeszkodził, pokazał, że to, co robię, jest o wiele więcej warte, niż ja sam myślałem.

Jak myślisz? Ile zmian musiałem dokonać? Twardych kompetencji, jak i ludzkiego podejścia. Ile razy musiałem stawać w sytuacji bez wyjścia, kiedy mnie zwalniano, albo „kradziono” to na co długo pracowałem.

Jestem pewien, że wiele osób wie czego ja chce 😉

Przez ten cały czas zmiany, od roku 2005 wielu doradców było mądrzejszych ode mnie. Dokładnie wiedzą czego chcę, oraz jak powinienem postąpić. Te wielkie mądrości na mnie nie działają.

Od 2015 roku zacząłem się skupiać na sobie, i tym, czego ja chcę. Bez celu, byłem niesiony przez kolejne projekty i środowisko. Nie było to dobre ani dla mnie ani dla mojej rodziny. W 2017 zacząłem rozglądać się nad efektywniejszym wykonywaniem pracy – tak zacząłem osiągać sukcesy, o jakich wcześniej nie mogłem myśleć.

Dzięki narzędziom wizualizacji, współpracy, obrony przed stresem – mogłem się skupić na swojej pracy, rodzinie. Przestałem się przejmować celami firmy, dopóki to nie były moje cele. Narzędziowo.

Bez skakania i klaskania rękami. Pisania alfabetu pozytywnych rzeczy o sobie, czy tuleniu przypadkowych osób.

Poprzez implementacje narzędzi i procesowego działania, umiejętności wyłapania wartości i pracowania mniej, odnajduję spokój.

Nad czym będziemy pracować?

Kompetencje XXI

Wystarczy 7 lat doświadczenia, aby ktoś powiedział - za duże doświadczenie. Co w takim razie jest cenione na rynku pracy?

Job Crafting

Podczas warsztatu przenalizujesz obiektywnie Twój aktualny stan zawodowy. Zrobiłem to w 2018 - pomogło że hej 🙂

Odpornośc Psychiczna

Strach przed zmianą? Strach przed rozmową? Strach przed działaniem. Jakich narzędzi użyć aby ruszyć z miejsca?

CV, Social Media

Jak zrobić konwertujące CV, jak przebić "przekwalifikowanie" - czy używać 50% mózgu. Social Media i CV ogarniemy "NA WARSZTACIE".

Troika Consulting

Burza mózgów? A może doradztwo? Działający proces która da Ci wiele narzędzi podczas warsztatu.

Plan zmiany

Realny plan zmiany, który dokonasz w trakcie warsztatu. Sesja foto, profil social media, poprawa w CV. W trakcie, w przerwach - to wszystko będzie.

Add to Calendar

Pytania

Jakie sam wymyśliłem 😉

Dlaczego to robię ?

Bo mogę, bo wierzę w wartość tego przekazu. Chcę przekazać narzędzia, jakie mi pomogły, po prostu – aby było lepiej. Nie interesuje mnie krytyka, zbyt wiele jest sukcesów wokół.

Będziemy tańczyć i przytulać się ?

Nie chcę robić cyrku z poważnych rzeczy. Szkoda mi czasu na występy artystyczne, tworzenie sztucznej więzi i podbijanie emocji. Nie ma też „kup teraz” i przeceny. Zależy mi na przekazaniu narzędzi.

Jak wygląda praca na warsztacie ?

Są elementy współpracy, ale głównie pracujesz na narzędziach osobiście. Wspieram w procesie, poznajemy metody, które stosuje w IT – czyli najbardziej wymagającym środowisku

Sala, dojazd, lunch ?

Bilet obejmuje tylko obecność, kawa, lunch itp – we własnym zakresie. Wokół jest wiele knajp. Pracujemy od 10 do 16 w weekend, z krótkimi przerwami po 15 minut. Na launch – 30 minut.

Kim jesteś aby takie rzeczy robić ?

Jestem Mateuszem, mam 35 lat, wiele razy sprawy zawodowe układałem od nowa. Żyję, przeprowadzam się, mam jasny system wartości.

Czy jesteś wielbłądem ?

Nie czuję potrzeby udowadniać nic nikomu. Żyję sobie spokojnie, realizując siebie tak jak sam czuję, że chcę.

Czy to jest dla mnie?

Tak – zrobiłem to z myślą najbardziej generyczną. Nie ważne kim jesteś, każdy z nas stoi przed zmianami. To, czego ja doświadczam – dzięki postawie, relacjom i poleceniom – dzieją się cuda.

Wyposaż się w narzędzia do pracy. Te dwa dni na sali, robię dla „Mateusza 5 lat temu” – aby nie musiał błądzić i marnować czasu. Przejmować się sprawami, do których można zastosować narzędzia.

 

No to kupujemy

Cena biletu to od 299 do 599 zł.

Jak już coś ode mnie kupiłeś/aś w roku 2011 za ponad 500 zł – koszt biletu to 299 zł.

Jeżeli masz trudną sytuację zawodową – cena 349 zł

Jeżeli chcesz poszukać pomysłów na przyszłość – 599 zł.

Z uwagi na wirusy, obostrzenia i ryzyka itp – płacimy na sali.
Każdy zakup – potwierdzam przez social media.

Mateusz.

Add to Calendar
Loading…